Laser na značení: Průvodce výběrem vhodného laseru

Laser na značení: Průvodce výběrem vhodného laseru


Značení laserem se stále častěji stává nedílnou součástí trvalého označování dílů ve výrobě 21. století. Výběr správného laseru na značení může být složitý proces, protože existuje mnoho různých typů laserů a technologií, které se používají k trvalému označení. Často se ve výběru vhodného laseru na značení vyskytují různé mýty nebo nejasnosti, které mohou ztížit rozhodování. Proto jsme se pokusili popsat průběh výběru laseru níže, abychom pomohli odhalit a vyjasnit tyto mýty a nejasnosti.


Vláknový laser

Vláknovým laserem neuděláte krok vedle!

Vláknové lasery Telesis nebo GT Mark jsou vhodné jak na kovy, tak většinu plastů. Lasery se vyznačují bezporuchovostí a vysokou životností laserového zdroje. Dle aplikace víme nabídnout all in one konstrukci nebo konvenční konstrukci (zdroj – hlava). Výkonové rozpětí laserových zdrojů je od 20W do 200W. Lasery doporučujeme do náročných provozů.

Vláknové lasery Telesis nebo GT Mark lze integrovat do linek, kde můžou komunikovat přes:

  • TCP/IP
  • Profinet
  • RS232
Více o vláknových laserech zde


Vláknový MOPA laser GT MARK AIO A2 je ideální volbou pro ty, kteří požadují to nejlepší značení. Tento laser je schopen označit všechny kovy a plasty. MOPA lasery nabízejí všechny výhody klasických vláknových laserů, jako je dlouhá životnost laserového zdroje a spolehlivost, a navíc disponují možnostmi rozšířených nastavení značení, jako jsou šířka pulzu nebo frekvence. Jeden z příkladů využití MOPA laseru je značení eloxovaného hliníku, kde výsledné značení je kontrastní černá barva bez poškození eloxované vrstvy. Tento laser je k dispozici s výkonem od 20W do 50W.

Vláknové MOPA lasery lze také integrovat do linky, kde můžou komunikovat přes:

  • TCP/IP
  • Profinet
  • RS232
Více o vláknových MOPA laserech zde

Vláknový MOPA laser

S vláknovým MOPA laserem je to trefa do černého!

CO2 laser

Lasery určené pro organické materiály.

CO2 lasery od Telesis jsou především určeny pro značení a případně řezání organických materiálů, jako jsou kůže, sklo, papír nebo dřevo. Oproti klasickým vláknovým nebo MOPA laserům se CO2 laser liší v tom, že nedokáže označit kovy ani plast. Jeho hlavní funkcí je gravírování, tedy odebrání materiálu bez změny kontrastu. U organických materiálů vzniká kontrast v podobě ohoření materiálu.

Více o CO2 laserech zde


Zelený nebo UV laser Telesis pracují se specifickou vlnovou délku, jinou než u vláknových nebo CO2 laserů. Vyznačují se značením materiálů, které jinými typy laserů nelze značit jako například speciální plasty nebo kompozity, popřípadě sklo. Tento typ laserů se převážně integruje do linek, kde komunikuje pomocí:

  • TCP/IP
  • Profinet
  • RS232
Více o green a UV laserech zde

Green nebo UV laser

Lasery určené na materiály, kde jiné lasery selžou.

Bezpečnostní pracoviště

S pracovištěm vždy značíte bezpečně.

Laserové pracoviště bezpečnostní třídy 1 máme v standardu nebo ho vyrábíme dle požadavků na míru. Pracoviště je z pravidla řízeno PLC a má více bezpečnostních okruhů. Disponuje automaticky řízenou osou Z a rotační osou. V případě nutnosti jsou přidány další osy.

Více o laserových pracovištích zde
KONTAKTUJTE NÁS A ZÍSKEJTE VÍCE INFORMACÍ

Nevíte si pořád rady s výběrem vhodného laseru? Kontaktujte nás.