Číslovací hlavy


Číslovací automatické nebo manuální hlavy


Číslovací hlavy slouží k ražení číselných kódů s ručním nebo s automatickým měněním raženého čísla.


Poloautomatická číslovací hlava s ručním pootáčením koleček

Ruční číselný razník lze libovolně skládat z potřebného počtu koleček s různou velikostí písma tak, aby bylo možné číslovat díly libovolného tvaru a velikosti.

Změna jednotlivých čísel nebo znaků se provede ručním přetočením jednotlivých koleček bez nutnosti vyjmutí razidla z držáku.
Vyrábí se podle následující tabulky se 2 až 20 razícími kolečky.
Kolečka do velikosti 5mm mají 14 přepínatelných pozic. Na jednom kolečku lze umístit čísla 0-9 a zároveň 4 čísla nebo znaky.
Abeceda je rozdělena na AM a NZ nebo je vyráběna dle přání zákazníka.
Velikosti znaků jsou: 1mm, 1.5mm, 2mm, 2.5mm, 3mm, 4mm, 5mm, 6mm, 8mm a 10mm a vyrábějí se v provedení: standardní, poloviční šířka a úzké. Opěrná deska může být vybavena vyrovnávacími pružinami, aby při velkých rozdílech v průměru dílu bylo přesto dosáhlo jednotné hloubky značení


Automatická číslovací hlava

Automatický číselný razník lze libovolně skládat z potřebného počtu koleček s různou velikostí písma tak, aby bylo možné číslovat díly libovolného tvaru a velikosti.

Tyto razníky slouží ke značení vzestupné číselné řady. K přetočení dochází po 1, 2, 3, 4 nebo 5 označeních (nelze nastavit!).
Přesná výroba a speciální tepelná úprava zaručuje kruhovitost a rovnoměrnost rozměru kolečka. Tato přesnost umožňuje dosáhnout dokonalého značení.
Rodina číslovaček zahrnuje více než 200 variant a lze využít velkého množství kombinací: například. Spojení automatických a ručně nastavitelných číslovaček koleček se speciálními znaky, písmeny, čísly, obrázky, logy, mezerami atp.
Velikost znaků jsou: 1mm, 1.5mm, 2mm, 2.5mm, 3mm, 4mm, 5mm, 6mm, 8mm a 10mm a vyrábějí se v provedení: standardní, poloviční šířka a úzké s čísly nebo písmeny.