Gravírování skla

A2-side.webp

Gravírování skla Mopa Laserem

Gravírování/značení skla do roku 2022 bylo možné pouze pomocí UV nebo CO2 laserem. Obě varianty patří k dražším verzím laserové technologie. Na přelomu let 2022 a 2023 jsme přišli na český a slovenský trh s novinkou AIO Mopa laserem. Tento typ laseru mění zcela celou situaci na trhu se značením. Pomocí vlnové délky 1064nm, dokážeme označit sklo, plasty, barevně nerez, kontrastně černě elexovaný hliník a další.


AIO MOPA laser

Jedná se o Master Oscillator Power Amplifier Design (MOPA) vláknový laser. Laser je určen pro jemné a přesné značení, gravírování a obrábění povrchu. Celkové rozsahy frekvence jsou od 1 do 4000Khz. Šířka pulsu od 1 do 500ns. Konfigurace laserového zdroje jsou 20W, 50W a 100W. AIO MOPA laser dosahuje 5x vyšší peak energie než konvenční vláknové nebo MOPA lasery. Díky tomuto vysokému vrchovolu energie lze značit sklo a efektivněji gravírovat kovy.
Jak gravírování skla probíhá?

Značené sklo musí být v ohniskové vzdálenosti použité optiky laseru. Celý popis probíhá stejně jako u kovů. Rozdíl je v tom, že používáme nastavení, abychom využili maximální výstupní energie laserového zdroje. V tomto případě 55kW. Gravírování skla probíhá na spodní straně skla, kdy se jemně odebírá vrstva skla.


Je MOPA laser 100% náhrada za UV laser?

NE!

UV laser dokáže jemněji a precizněji vykreslit detaily. Také nepůsobí na sklo vysokou teplotou. Pokud potřebujete značit sklo jednou za rok, pak je AIO MOPA laser vhodným prostředkem pro značení skla. Počáteční náklady na tento laser ve srovnání s UV laserem nejsou vůbec vysoké. V případě značení skla každý den doporučujeme UV laser.Je pro Vás AIO MOPA laser vhodný?

Pro určení vhodnosti laseru je nutno znát:

-značený materiál (kov, plast, sklo …)

-požadovaný výsledek značení ( gravírování, značení)

-možnosti zástavby

-nutnosti komunikace

Pro více informací k laseru a jiným značícím technologiím nás kontaktujte telefonicky nebo pomocí formuláře.