Řezání kůže CO2 laserem

Novy-projekt-61.jpg

Řezání kůže CO2 laserem

Zákazník, který je výrobcem hovězích kůží, se na nás obrátil s požadavkem značení informací do kůže. Byli jsme předem informováni, že žádný výrobce na světě kůže ve výrobě nijak neznačí, protože se to nedá. To byla pro nás samozřejmě výzva. Ze zkušenosti jsme použili CO2 laser, který je k tomu určen.


PROČ KŮŽI NEZNAČÍME ALE ŘEŽEME?

Výrobce kůže není koncový zákazník, a potřebuje kůži označit ve zcela syrovém stavu ještě před celým procesem výroby. V průběhu výroby kůže prochází různými technologickými procesy jako je rehydratace, barvení, natahování, brusní a podobně. V případě, že bychom značili kůži povrchově, tak by na konci výrobního procesu informace nebyla čitelná. Z toho důvodu jsme navrhli řezat binární kód nebo datamatrix kód.KTERÝ LASER JE K ŘEZÁNÍ KŮŽE VHODNÝ?

Pro řezání, popřípadě značení kůže jsou vhodné lasery CO2, které pracují s vlnovou délkou 10,6 µm. Na základě této vlnové délky dokážeme označit všechny organické materiály, popřípadě sklo. Zvolený výkon pro řezání je vhodné určit na základě tloušťky kůže a požadované doby řezání.


PLOTROVÝ CO2 LASER LTT ILS3

Vzorky značení vpravo vedle textu, byly značeny laserem LLT ILS3, který disponuje značícím polem 660 x 495 mm. Pohyb laserového paprsku zajišťují lineární pohony v ose X a Y. Jedná se o CO2 laser, který vyniká výborným poměrem cena, výkon a vysokou životností zdroje. K laseru je nutný stlačený vzduch pro ofuk optiky laseru a odsávání zplodin značení.
CO2 laser GT

Vzorové značení na levé straně od textu je pomocí CO2 laseru, který ke značení používá galvo hlavu. Galvo hlava se skládá ze dvou zrcátek X a Y, které ve vysoké rychlosti rozmetávají laserový paprsek na povrch dílu. Velikost značící plochy závisí na použité optice. Je možné značit pole 110 x 110 mm až 600 x 600 mm. Ve srovnání s plotrovým laserem má vyšší rychlost značení. Laser disponuje výborným poměrem ceny, výkonu a rychlosti značení/řezání.


BUDE LASER FUNGOVAT I NA VÁŠ MATERIÁL?

V případě, že se jedná o organický materiál, tak na 99% ano. Vždy ale potřebujeme odzkoušet konkrétní materiál a nastavit správné parametry značení/řezání. V případě jiných materiálů je nutné vždy nutné provést testy, které vám následně ukážeme a vy rozhodnete, zda jste s výsledkem spokojeni.